ثبت نام در جشنواره اردکان‌گرام

  • برای شرکت در جشنواره تمام متقاضیان از جمله بومیان ملزم به ثبت‌نام هستند.
  • اطلاعات تکمیلی و اخبار مرتبط از طریق وب‌سایت جشنواره و صفحه اینستاگرام ardakan.gram اطلاع‌رسانی خواهد شد.

شیوه‌ی انتخاب شرکت‌کنندگان در مرحله‌ی اول

وبلاگ و صفحات اینستاگرام متقاضیان، پس از ثبت‌نام در جشنواره مورد ارزیابی اولیه قرار می‌گیرد و از میان آنها، برگزیدگان به مرحله‌ اصلی راه می‌یابند. برگزیدگان به مدت یک هفته میهمان شهرستان اردکان خواهند بود و در مسابقه‌ شرکت خواهند کرد.

توجه:
یکی از معیارهای برتری‌بخش برای گزینش در مرحله اول، مطالعات دسته اول شرکت‌کنندگان در رابطه با شهرستان اردکان خواهد بود. خروجی این مطالعات، باید به صورت پست در وبلاگ/وب‌سایت و پست و هایلایت در صفحات اینستاگرام ثبت‌نام شده درج شود. به عنوان مثال معرفی فیلم، معرفی کتاب، صنایع‌دستی، تاریخ، معماری، مردم‌شناسی، سبک زندگی، گویش، خوراک، آداب و رسوم، سفرنامه‌های مرتبط و ویژگی‌های منحصر به فرد (همگی در رابطه با شهرستان اردکان) محتوای این مرحله را شکل می‌دهند.
فعالیت ذکرشده در صفحات وبلاگ/وب‌سایت و اینستاگرام در بازه زمانی شروع فراخوان تا تاریخ 8دی‌ماه، به عنوان امتیاز ویژه توسط هیئت داوران در نظر گرفته خواهد شد.

هشتگ‌ها

ضروری است شرکت‌کنندگان در تمام محتوای تولیدی مرتبط با جشنواره، صفحه اردکان‌گرام را منشن کرده و هشتگ‌های زیر را به کار برند. استفاده از هشتگ‌های بیشتر اختیاری است.

@ardakan.gram
#اردکان
#عقدا
#خرانق
#اردکان_گرام
#بریم_اردکان
#اردکان_را_باید_دید
#نوسده
#Ardakan
#Aqda
#Kharanagh
#Ardakangram
#gilgameshmag

تسهیلات برگزیدگان مرحله اول

  • کمک‌ هزینه‌ی رفت و برگشت سفر به اردکان
  • هفت شب اقامت به همراه صبحانه

مسابقه‌ اصلی اردکان‌گرام

حداقل دو جلسه‌ توجیهی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است که یکی قبل از سفر و به صورت آنلاین برگزار می‌شود و دیگری در روز افتتاحیه، در شهر اردکان با حضور هیئت داوران و اعضای دبیرخانه خواهد بود.

سفرنگارها هر روز و در طول گشت و گذار خود از طبیعت، تاریخ، آداب و رسوم، خوراک و مردم روایت خواهند کرد و با ثبت عکس، فیلم، تصاویر زنده و دیگر ابزارهای موجود، این خطه از کشور را به مخاطبان معرفی می‌کنند. (نکات فنی و تکنیکی مرتبط با جشنواره در جلسه‌ توجیهی ارائه خواهد شد.)